• تاریخ: مهر ۱۳, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 10488

خشکسالی باعث کاهش ۱۰ درصدی تولید پسته در شهربابک شد

مدیر جهادکشاورزی شهربابک از کاهش ۱۰ درصدی تولید پسته در این شهرستان طی امسال خبر داد و گفت: خشکسالی، افت آب های زیر زمینی و تامین نشدن نیاز سرمایی درختان پسته علت این کاهش تولید است. ...

پستهبه گزارش “بابک خبر”؛ محمدعلی فتوحیان مدیر جهاد کشاورزی شهربابک با اشاره به ظرفیت های کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: یکی از محوصلات کشاورزی این منطقه پسته است که در اقتصاد شهرستان تاثیرگذار است.

وی از کاهش ۱۰ درصدی تولید پسته در شهربابک طی سال جاری خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در سال جاری هفت هزار و ۵۰۰ تن پسته از باغات این شهرستان برداشت شود.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهربابک خشکسالی، افت آب های زیر زمینی و تامین نشدن نیاز سرمایی درختان پسته از مهم ترین عوامل موثر در کاهش میزان تولید پسته در شهربابک به شمار می آیند.

فتوحیان از وجود ۱۵ هزار سطح زیرکشت پسته در شهربابک خبر داد و گفت: از این مقدار ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار مثمر و سه هزار و ۵۰۰ هکتار غیر بارور و نهال است.

وی استفاده از سیستم های آبیاری نوین در باغات و مزارع کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: استفاده از این روش ها تاثیر بسزایی در کاهش مصرف آب خواهد داشت.

فتوحیان بحران کم آبی در استان کرمان را جدی دانست و افزود: باید با استفاده از روش های علمی و جدید منابع آبی موجود را به درستی مدیریت کنیم که این امر نیازمند عزم همگانی است.

مدیر جهادکشاورزی شهربابک یادآور شد: از سوی جهاد کشاورزی مبلغ هفت میلیون تومان به ازاء هر هکتار به صورت بلاعوض به کشاورزانی که سیستم های آبیاری نوین اجرا نمایند اعطا می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست