• تاریخ: مهر ۱۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 10492

اشتغال حاصل مردمی کردن اقتصاد و استفاده از توان داخلی است

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی خروجی مردمی کردن اقتصاد و استفاده از توان داخلی را اشتغال دانست. ...

به گزارش پایگاه خبری “بابک خبر“؛ حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته (دوشنبه) در حاشیه بازدید از معادن مس چاه فیروزه، مس ایجو و شرکت بابک مس ایرانیان شهرستان شهربابک، هدف از سفر خود به استان کرمان را آشنا شدن با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان کرمان دانست و گفت: باید به سمت کاهش تصدی دولتی و استفاده بیشتر از توان بخش خصوصی در راستای مردمی کردن اقتصاد و استفاده از توان داخلی گام برداریم.
وی خروجی مردمی کردن اقتصاد و استفاده از توان داخلی را اشتغال دانست و عنوان کرد: با توجه به اینکه استان کرمان یک استان صنعتی، کشاورزی و گردشگری می باشد اما شایسته نیست که نرخ بیکاری در برخی از مناطق این استان بالا باشد.

وی به ظرفیت بسیار بالای استان کرمان در بخش مس اشاره کرد و افزود: معادن مس یکی از ظرفیت های استان کرمان می باشد، ضمن آنکه فولاد و سنگ آهن از دیگر مزیت‌های استان کرمان هستند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی توان دولت را در امر توسعه محدود دانست و بیان کرد: باید از ظرفیت‌ها و توان بخش خصوصی در جهت توسعه مناطق استفاده کنیم که خوشبختانه اکنون شاهد تکمیل زنجیره ارزش افزوده در تولید صنایع فولاد و مس توسط عمدتا بخش خصوصی هستیم.

وی با بیان این مطلب که با خام فروشی منابع را هدر می دهیم، اظهار کرد: اکنون با استفاده از تکنولوژی‌های نو به سمت کاهش خام فروشی سوق پیدا کرده ایم، باید مدنظر داشت که استفاده از تکنولوژی نو هزینه وانرژی را کاهش می دهد و مسایل زیست محیطی در آن رعایت می شود، همچنین اشتغال و کارآفرینی نیز در بر دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست