• تاریخ: مهر ۱۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 10495

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سفر به شهربابک عنوان کرد؛

اعطای تسهیلات ۶ درصد به صنایع مادر و صنایع پایین دستی

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از محل صندوق توسعه ملی یک و نیم میلیارد دلار در قالب تسهیلات قرض الحسنه در اختیار چند بانک گذاشته می شود و این بانک‌ها ملزم هستند تا تسهیلات 6 ساله با نرخ 6 د ...

به گزارش پایگاه خبری “بابک خبر”؛ هادی قوامی نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عصر دیروز(دوشنبه) در حاشیه بازدید از معادن مس چاه فیروزه، مس ایجو و شرکت بابک مس ایرانیان شهرستان شهربابک، گفت: از محل صندوق توسعه ملی یک و نیم میلیارد دلار در قالب تسهیلات قرض الحسنه در اختیار چند بانک گذاشته می شود و این بانک‌ها ملزم هستند تا تسهیلات ۶ ساله با نرخ ۶ درصد در اختیار صنایع مادر و صنایع پایین دستی قرار دهند.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به صنایعی که در کنار روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر ده هزار نفر می باشند، می توانند از این تسهیلات استفاده کنند که با این اقدام ضمن آنکه صنایع پایین دستی توسعه می یابد، همچنین باعث ارتقای ارزش افزوده و اشتغال می شود، قابل ذکر است که بخش کشاورزی و گردشگری نیز از این تسهیلات می توانند استفاده کنند.

“علی اسدی” نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی نیز یکی از مشکلات را نبود بازار نام برد و تصریح کرد: تا کنون مشکل ما نبود بازار برای عرضه محصولات معدنی بود که خوشبختانه توانسته ایم بازارهای جدیدی در برخی از کشورها توسط سرمایه گذاران این بخش پیدا کنیم.

وی از بسیج کردن تعاونی ها در راستای تولید طرح محصولات از فیروزه به جزی انگشتر در شهربابک خبر داد و عنوان کرد: طرح را سرمایه گذار به تعاونی‌ها ارایه می دهد و تعاونی‌ها محصول سفارشی را تولید خواهند کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست