• تاریخ: بهمن ۱۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 10941

معاون وزیر بهداشت در شهربابک عنوان کرد؛

بسیاری از کمبودهای بخش سلامت با مشارکت مردم رفع می شود

ایازی گفت: اگر توفیقی در این سال ها داشتیم همه بواسطه مشارکت مردم بوده است. ...

به گزارش “بابک خبر“؛ محمد هادی ایازی معاون وزیر بهداشت در مراسم افتتاحیه زایشگاه”کوثر” شهرستان شهربابک که عصر امروز(چهارشنبه) با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و مسئولین شهرستان برگزار شد؛ گفت: در دهه های اخیر بعد از پیروی انقلاب اسلامی زمانی موفق بودیم که زمینه مشارک مردم فراهم شده بود و اگر توفیقی در این سال ها داشتیم همه بواسطه مشارکت مردم بوده است.

 وی افزود: در نظام سلامت اگر ما مشارکت مردم را نداشته باشیم کار جدی صورت نمی گیرد.

 ایازی گفت: جامعه ما جامعه جوانی است  اما داریم به سمت  سالمندی پیش می رویم  هر چقدر جامعه ما سالمند تر شود مراجعه به مراکز درمانی افزایش می یابد و هر چقدر به مراکز درمانی مراجعه بیشتر شود عملا تعداد افرادی که در بیمارستان بستری می شوند افزایش پیدا می کند.

وی اظهار داشت: به طور متوسط به ازای هر هزار نفر جمعیت کشور یک و هفت دهم تخت بیمارستانی وجود دارد که این رقم در شهرستان شهربابک به طور متوسط به ازای هر هزار نفر یک تخت است.

 معاون وزیر بهداشت گفت: شرط اینکه ما بتوانیم کمبود تخت را جبران کنیم فقط این است که از مشارکت مردم استفاده نماییم.

 وی اضافه کرد: واقعیت این است دولت با کمبود منابع مواجه است و حداکثر ۲۰ درصد از منابع خود را بتواند به توسعه زیر ساخت ها اختصاص دهد، بنابراین محدودیت های منابع دولتی را می توان با مشارکت مردم رفع کرد و خوشبختانه این مشارکت در کشور و در استان کرمان به خوبی مشهود است.

 به گفته وی در سال گذشته هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مردم در توسعه زیر ساخت های سلامت مشارکت داشتند.

حمیدرضا رشیدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این مراسم گفت: ما ضرورت افزایش تخت های بیمارستانی را در این شهرستان بر اساس سند توسعه درمان احساس  می کنیم و  در صورت مشارکت مردمی این دانشگاه نیز در تجهیز آن کمک خواهد کرد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست