• تاریخ: آبان ۳, ۱۳۹۴
  • شناسه خبر: 1114

عاشورای درون!

در وجود هر آدمی کربلایی هست، حسینی(ع) هست، شمر و عمرسعدی هست و یزیدی. ...

کل یوم عاشورابابک آنلاین به نقل از وبلاگ انعکاس بابک؛ اگر باور داشته باشیم هر انسان یک جهان است، آن وقت معنی «کل یومٍ عاشورا و کل ارضٍ کربلا» این خواهد بود که در وجود هر آدمی کربلایی هست، حسینی(ع) هست، شمر و عمرسعدی هست و یزیدی.

حسین (ع) نماینده همه فضایل انسانی در وجود آدمهاست سفارتخانه خدا در مملکت وجود تک تک آدمهاست ، همان که می گوید مرغ و دلار و سکه که جای خود، آب را هم اگر یزیدیان تحریم کردند ،حرف همان است : هیات من الذله ُ….همان که می گوید نباید در مملکت شیعه پارتی بازی و باندگرایی و کارمند دو دقیقه کار مفید باشد…..حسین(ع)همان تقوا و پاکدامنی و حس فداکاری و ایثار و فقیر نوازی و خدمت گرایی و انفاق و… خفته در وجود ما آدمهاست …..

همان که می گوید نباید بنده شکم بود و تنها باید بنده خدا بود ( همان که به مرگ بر آمریکایمان معنای حقیقی می دهد ) ،

شمر ما آدم ها همان جهالت و شقاوت خفته در وجودمان است، همان بی معرفتی به ولایت ،عمر سعدمان همان ریاست طلبی ها و جاه طلبی هایمان است ،همان که صحنه انتخابات را میدان قدرطلبی بعضی ها و فرصت طلبی بعضی دیگر می کند، همان ولایت فروشی به قیمت آقای رییس سلام….. و یزیدمان، شهوت پرستی و شکم پرستی و غفلت از خداست، همان میل به شبکه های ماهواره ای مبتذل و سایتهای … همان که می گوید بخور و نگو حلال است یا حرام .

حالا این ما و این حسین درونمان و این یزید و … این کربلا! بهتر است قبل از ورود حسین(ع) زمانمان به صحرای سرنوشت ساز کربلا ، کار کربلای درونمان را یکسره کنیم و نگذاریم سرها به سر نیزه رود ….زیرا وقتی حسین به کربلا بیاید فرصت اندکی برای لبیک داریم

 ونگوییم ما ؟! شمر و عمر سعد و یزید؟! بدانیم ،کربلای ما هم اگر اتفاق بیفتد، این خفته ها در ما بیدار می شوند و ما را در مقابل حسین زمانمان قرار می دهد. آنان که در کربلا، شمر و حرمله و عمرسعد شدند، قبل ترها ، در کربلای وجود خودشان حسین درونشان را سر بریده بودند و گرنه چگونه دستانشان را ، تاب و توان دست بردن بر خنجر بود؟؟چه رسد گلو بریدن و گلو پاره کردن . بیاییم از هم اکنون به فکر کربلای خودمان باشیم

شاید یکی از فلسفه های عزای حسین (ع) (به سر و سینه زدنها و مشکی پوشیدن ها و زیارت عاشورا خواندن و لعنت دمادم بر اسمهایی مثل عمر سعد)همین باشد، در واقع ما داریم عمر سعد وجودمان را سرکوب و توبیخ می کنیم تا به او مجال خود نمایی در عرصه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی زندگی مان را ندهیم.

اکنون بیایید با هم زمزمه کنیم الهم العن یزید خامسا و العن عبیداله بن زیاد وبن مرجانه و عمر بن سعد و شمرا.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست