• تاریخ: آبان ۳۰, ۱۳۹۴
  • شناسه خبر: 1591

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور؛

وظیفه اصلی دانشگاه علمی کاربردی رساندن دانش کاربردی به علم و ثروت می باشد

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور گفت: هدف از تاسیس این دانشگاه توسط بنیانگذارانش مهارت آموزی و کارآموزی است. ...

دانشگاه علمی کاربردیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بابک آنلاین(BABAKONLINE.IR)؛ محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور در حاشیه افتتاح ساختمان مرکز آموزش علمی و کاربردی شهربابک؛ وظیفه اصلی دانشگاه علمی کاربردی را رساندن دانش کاربردی به علم و ثروت خواند و گفت: هدف از تاسیس این دانشگاه توسط بنیانگذارانش مهارت آموزی و کارآموزی است و رسیدن به این خواسته با پروراندن ایده ها و تبدیل آنها به ثروت محقق می شود.

وی افزود: دانشگاه علمی کاربردی تنها دانشگاه نسل سوم در کشور است که می تواند چرخه ی علم را به تجارت تبدیل کند.

اخباری تصریح کرد: امیدوارم در برنامه ی ششم، بتوانیم با ترکیب آموزش، پرورش، فناوری و ایده ها؛ دانشگاه علمی کاربردی را به دانشگاه نسل چهارم تبدیل کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور اظهار داشت: برای بنده غرور آفرین است که در شهربابک و در این مرکز، استارتاپ ایده ها زده شده و این یک نوآوری است که می توان از این کار در جهت دانش بنیان کردن اقتصاد و تجاری سازی علم استفاده کرد.

وی افزود: در شهربابک در مبحث فیروزه پتانسیل زیادی برای کار وجود دارد و می توان با ایده های جدید در این صنعت، کارآفرینی و اشتغال زایی کرد.

اخباری یکی از موضوعاتی که جای کار دارد را موضوع تولید نان در کشور دانست و گفت: نانی که در کشور تولید می شود به دلیل مشکلاتی که دارد مانند سمی است که با دست خود به بدنمان وارد می کنیم و این مسئله جای کار زیادی دارد تا بتوان نان سالمی در اختیار مردم قرار دهیم.

وی بر ایجاد کارهای غیر دولتی توسط فارغ التحصیلان دانشگاهها تاکید کرد و از پیش قدم شدن دانشگاه علمی کاربردی در این زمینه با برگزاری دوره های آموزش هنرهای فراموش شده مانند صحافی، رفو گری و … اظهار خرسندی نمود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست