• تاریخ: تیر ۲۰, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 7425

تعلیق تعهدات ایران در برجام بهترین پاسخ در ممنوعیت فروش هواپیماهای مسافربری است

کارشناس مسائل سیاسی گفت : تعلیق تعهدات ایران در برجام بهترین پاسخ در ممنوعیت فروش هواپیماهای مسافربری است. ... ...

بویینگ-172x132به گزارش بابک خبر،حسن بهشتی پور کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار “ پایگاه اطلاع رسانی کرمان۱۴۰۰ ” در رابطه با ممنوعیت فروش هواپیمای مسافربری بویینگ به ایران توسط آمریکا گفت : در برابر این ممنوعیت فروش باید منتظر بود که آیا مجلس سنا این مصوبه را تایید می کند یا نه زیرا در صورت تصویب نشدن توسط مجلس دیگر لازم اجرا نیست .

آیا اوباما ممنوعیت فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را وتو می کند؟

وی افزود : بعد از این که مجلس سنا این قانون را تصویب کرد حال نوبت به باراک اوباما رییس جمهور آمریکا می رسد که آیا آن را وتو می کند یا نه.

این کارشناس در ادامه خاطر نشان کرد : اگر اوباما رییس جمهور آمریکا این قانون را وتو نکند، در واقع عملا این ممنوعیت فروش در آمریکا به قانون تبدیل می شود که در این زمان ایران باید اقدامات مناسبی همچون عمل متقابل به مثل را انجام دهد .

بهشتی پور تشریح کرد : ایران باید برخی از تعهداتی را که در برجام قبول کرده است را اجرایی نکند و این کار نیازمند حساب و کتاب است زیرا لابی صهیونیستی در آمریکا در تلاش برای جلوگیری از اجرای برجام است لذا این مصوبات هم در همین راستا صورت گرفته است .

تعلیق تعهدات ایران در برجام بهترین پاسخ در ممنوعیت فروش هواپیماهای مسافربری است

وی بیان داشت : در صورت تصویب قانون ممنوعیت فروش هواپیمای مسافربری بویینگ، ایران باید قاطعانه بخش هایی از تعهدات خود در برجام را به تعلیق در آورده ولی در هر صورت باید این کارها به صورت سنجیده و کنترل شده باشند .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست